Atopiskais dermatīts – kā to atpazīt un ārstēt?

atopiskais dermatīts un ekzēma dermatoloģijas klīnika

Ādas stāvoklis ne tikai atspoguļo mūsu veselības stāvokli, bet nosaka to, kā jūtamies emocionāli un kā izskatāmies sabiedrībā. Ādas slimības rada diskomfortu, neērtības sajūtu un pazemina pašvērtējumu, tāpēc pieredzējuši speciālisti var palīdzēt būtiski uzlabot dzīves kvalitāti kopumā. Aizvien vairāk sabiedrībā parādās saslimšanas ar bīstamām slimībām, kas būtiski ietekmē dzīves kvalitāti, piemēram, atopisko dermatītu vai ekzēmu.

Kas ir ekzēma un kā to atpazīt?

Atopiskais dermatīts un ekzēma ir vienas no aizvien progresējošām ādas slimībām, par ko sabiedrībā zināms maz. Taču statistikas dati ir iespaidīgi- tās var skart pat 10-20% bērnu un 1-3% pieaugušo. Diemžēl, saslimšanu skaits ar atopisko dermatītu pēdējo 50 gadu laikā ir pieaudzis vairāk nekā 400 reižu, īpaši industriālajās un attīstītajās valstīs. Papildus ādas slimībai, secināts, ka apmēram 40% bērnu ar vidēji smagu un smagu ekzēmu papildus slimo ar kādu no pārtikas alerģijām.

Simptomi slimībai ir sekojoši:

  • ādas sausums;
  • bērniem sārti, pacelti, niezoši izsitumi uz sejas, uz rokām, kājām, ādas krokās;
  • pieaugušajiem izsitumi elkoņu un paceles rajonā, sejas, kakla rajonā, vai var atrasties uz visa ķermeņa;
  • ļoti izteikta nieze, kas nereti rada miega traucējumus;
  • samazināta augšanas hormonu izstrāde bērniem;
  • slimības saasinājumi novērojami gada aukstākajos mēnešos – rudenī un ziemā.

Kā ārstē atopisko dermatītu?

Tiklīdz rodas aizdomas par jebkuru no simptomiem, pirmā vieta, kas jāapmeklē ir dermatoloģijas klīnika. Latvijā lielākā klīnika ir profesora Jāņa Ķīša Estētiskās dermatoloģijas klīnika. Ārstēšanā galvenais uzdevums ir nodrošināt aizsargbarjeru ādai, kas palīdzētu samazināt pārtikas, inhalāciju un ķīmisko alergēnu radīto slodzi organismam. Kā vairumam ādas saslimšanu, atopiskā dermatīta terapijai jābūt individualizētai un progresīvas ārstēšanas stūrakmens ir ne tikai medikamenti, bet arī dzīvesveida maiņa, kā arī slimnieku un tuvinieku izglītošana, ko var nodrošināt tikai pieredzējis dermatologs.

Pacientiem mājās noteikti jālieto gaisa mitrinātājs, un nevajadzētu uzturēties telpās, kur jūtami cigarešu dūmi vai ilgstoši atrasties vietās, kurās var kairināt satiksmes radītie izmeši. Tāpat rūpīgi jāizvēlas ķermeņa kopšanas līdzekļi un mājas tīrīšanas līdzekļi, jo arī kosmētika un ziepes var kairināt ādu un provocēt atopisko dermatītu. Ieteicams valkāt gludu, elpojošu, dabisku materiālu apģērbu un izvairīties no vilnas un sintētikas izstrādājumiem. Radīti arī īpaši apģērbi, kuru sastāvā ir cinks, kas palīdz radīt antibakteriālo efektu.

Ekzēmas pētījums prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnikā

Tā kā prof. J. Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika ir gan sociāli atbildīga, gan meklē inovatīvus risinājumus veselības aprūpē, jau vairāk nekā 30 gadus prof. J. Ķīša vadībā tiek veikti medicīniskie pētījumi. Zinātnisko klīnikas pieeju ārstniecībai apstiprina tas, ka profesors darbojas un ieņem valdes locekļa statusu Latvijas dermatovenerologu asociācijā, Baltijas dermatovenerologu asociācijā, Latvijas Flebologu un Latvijas dermoskopijas asociācijā, Eiropas dermatoloģijas un veneroloģijas Akadēmijā un Amerikas Dermatoloģijas Akadēmijā.

Aktualizējot ekzēmas saslimšanas un ārstēšanas procesu, vasarā klīnika aicināja piedalīties klīniskā pētījumā pacientus, kuri cieš no vidēji smagas līdz smagai ekzēmai. Šī pētījuma mērķis ir pētāmo zāļu tablešu formas drošuma un efektivitātes novērtējums salīdzinājumā ar placebo efektu ārstēšanas procesā. Pētījuma laikā medikamenti tika nodrošināti bez maksas un tā rezultāti noteikti palīdzēs ļoti daudziem ekzēmas slimniekiem.

Kāpēc izvēlēties profesora Jāņa Ķīša dermatoloģijas klīniku?

Tā kā ādas problēmas nereti rada kauna un neērtības sajūtu, veselības profilaksei un atgūšanai noteikti palīdz modernās un labiekārtotās telpas un speciālistu ētiskā attieksme. Ja pacients vēlas saņemt individuālu, īpašu pieeju ne tikai ādas veselībai, bet arī skaistumam, labsajūtai un ādas estētiskajam skaistumam, prof. Jāņa Ķīša estētiskās dermatoloģijas klīnika F. Sadovņikova ielā 20, Rīgā būs pareizā izvēle! Zvaniet +371 28699111 vai pierakstieties dermatologs.com mājaslapā un atgūstiet labu veselību un pašpārliecību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *