Labākie arhitektu biroji pārvērš arhitektūru mākslā

Arhitektūra ir māksla, kas veido vidi. Vidi, kurā attīstās un noris cilvēka dzīves procesi. Bet tā ir arī dabas objektu un dažāda mēroga celtņu kopums, kas šo vidi veido. Labs arhitekts savukārt ir tas, kura spēkos ir iedzīvināt kvalitāti un gaumi jebkurā vietā un telpā.labākie arhitektu biroji

Savukārt ainavu arhitektūra, kuru mēs nereti uztveram kā teritorijas labiekārtošanu, patiesībā ir ārtelpas veidošana – kompleksa daudzpakāpju projektēšana, paredzot piebraucamos ceļus, apstādījumus, gājēju celiņus, atpūtas zonas, apzaļumošanu. Ainavu arhitektūra pilsētās pakāpeniski veidojas par pieprasītu tendenci, jo pievilcīga un gaumīga pilsētas kopaina rodas, sadarbojoties ar profesionāliem arhitektu birojiem.

Kas ir labi arhitektu biroji?

Labākie arhitektu biroji, strādājot ar katru projektu, ne tikai izveidos pēc klienta vēlmēm izveidotu mājas plānu, ieliekot māju jeb objektu lauku vai pilsētas ainavā, bet arī pieturēsies pie kopīgā koncepta, radot vienotu, acij tīkamu un gaumīgu ainavu. Arhitekta G. Vīksnas firma darbojas divos birojos – Rīgā, Krūzes ielā, telefons 678 17 121), kā arī Liepājā, Dīķa ielā 11 (biroja telefons 634 24 067).

Arhitekta G. Vīksnas birojs ar privātmāju un sabiedrisku ēku projektēšanu nodarbojas jau vairāk nekā 25 gadus. Gundara Vīksnas komanda nodrošina projekta realizāciju termiņā un budžetā, kā arī piedāvā ekonomiski un estētiski augstvērtīgus arhitektūras risinājumus. Viņi ir realizējuši dažādus projektus – savrupmājas gan pilsētās, gan laukos, dzīvojamās mājas (ārkārtīgi skaists ir projekts ar nosaukumu “Zvaigžņu dārzi” dzīvojamai mājai Rīgā, Zvaigznes ielā), inženierceltnes, piem. Loģistikas centrs “Sniedzes”, smago mašīnu apkopes centrs Mārupē, Karjera izstrādes rūpnīca Krūtē, viesnīcas Libava interjera projekts Liepājā, Trenažieru telpas interjers dzīvojamai mājai Rundāles novadā. Šie pāris nosauktie, mērogu un funkcionalitātes ziņā tik atšķirīgie projekti ir pierādījums G.Vīksnas arhitektu profesionalitātei, pieredzei un komandas kapacitātei.

Pašlaik visā Eiropā aktuāla ir jebkāda veida resursu taupīšana, jo apkārtējo vidi un dabu cilvēks savas dzīves laikā tomēr ietekmē negatīvi. Progresīvi noskaņotos arhitektu birojos klienti izsaka vēlmi projektēt t.s. pasīvās mājas, kas līdz pat 80 procentiem paaugstina mājas energoefektivitāti. Tiem, kuri vēlas nozīmīgi ietaupīt siltuma resursus savai mājai, arhitekta G. Vīksnas birojs piedāvā projektus, kuri ietaupa enerģiju un paaugstina siltuma efektivitāti jau esošām ēkām.

 Šodienas arhitektūra nereti mēdz eksperimentēt ar nebijušām formām, materiāliem un tehnoloģijām, kā arī dizaina konceptiem. Avangardiskos arhitektu birojos rodas tādas pērles kā ASV Gaisa Spēku Kapella Kolorado štatā, ofisu ēka un dzīvojamā māja jeb Nakaginas kapsulas tornis, kurš atrodas Tokijā, Minskas Nacionālā bibliotēka Uzbrūkošā māja Vīnē – tie ir tikai daži no ekscentriskākajiem arhitektūras brīnumiem pasaules līmenī. Protams, reti kurš uzdrošināsies radīt tamlīdzīgus arhitektūras brīnumus, taču, plānojot sabiedrisku ēku vai privātmāju, vai arī interjeru jau esošai telpai, ir labāk uzticēties profesionāliem arhitektu birojiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *