Šaneles cienīgas rotaslietas peles klikšķa attālumā

rotaslietas

Viņa piedzima 1883. gadā Francijā nabadzīgā ģimenē. Agri zaudēja māti un uzauga bāreņu namā. Bērnība un agrā jaunība viņai bija skarba. Uzsākot patstāvīgu dzīvi, viņa sāka šūt un pārdot mazas, ērtas un elegantas dāmu cepurītes, kas bija kliedzošā pretstatā tā laika masīvajām, apjomīgajām tortes veida cepurēm. Viņa bija pirmā, kas uzvilka vīriešu garās bikses, lai varētu ērti sēdēt zirga mugurā. Viņa saņēma daudz sašutuma no apkārtējās, cienījamās un “iestīvinātās” sabiedrības, taču tikpat daudz arī sajūsmas un atzinības. Galarezultātā viņa nodibināja savu modes namu un bija viena no 20. gadsimta ietekmīgākajām modes pasaules pavēlniecēm. Viņa radīja mazo melno vakarkleitu un leģendārās Chanel Nr.5  smaržas. Jā, tā ir Koko Šanele.

Izsmalcinātas rotaslietas – neaizvietojams stila elements

Mūsdienās izskatīties elegantai un neatvairāmai ir daudz vienkāršāk nekā Šanelei. Nav jālauž stereotipi, nav jāšuj pašai elegantas cepurītes un nav jālauza galva, kur iegādāties rotas, kas patiešām patiks un valdzinās ne tikai tās nēsātāju, bet arī apkārtējos. Uzklikšķinot uz saites https://chrono.lv/juvelierizstradajumi, atveras izsmalcināta dizaina juvelierizstrādājumu katalogs – Damiani, Boucheron, Pasquale Bruni, Cartier un citu pasaulslavenu zīmolu gredzeni, rokassprādzes, kaklarotas, ķēdītes. Katra no šīm rotaslietām būs ne tikai ļoti pārdomāta dāvana, kas ļaus mirdzēt kādam īpašam cilvēkam, tā būs arī pārdomāta investīcija visa mūža garumā, jo nezaudēs ne kripatiņu no savas vērtības.

Koko Šanelei pieder teiciens – Vislabākās lietas pasaulē ir par brīvu. Nākamās vislabākās ir ļoti dārgas. Viņas tērpa sastāvdaļa vienmēr bija arī pašas radītas elegantas, ērtas un skaistas rotaslietas. Mainoties modes tendencēm, tehnoloģijām un izpratnei par to, kas ir skaists, rotu klāsts ir kļuvis ārkārtīgi daudzveidīgs – no demokrātiskas, kičīgas bižutērijas līdz ārkārtīgi dārgiem un grezniem juvelierizstrādājumiem, kas pasvītro to nēsātājas statusu, personību un attiecības ar stilu.

Kas raksturo izcilu rotaslietu?

Pirmkārt, izsmalcināts dizains. Otrkārt, rotu praktiskums ikdienas lietošanā. Meistarīgi izgatavota rota piegulst augumam un nerada neērtības sajūtu, gredzens apkļaujas pirkstam un neskrāpē, auskari neieķeras apģērbā vai matos. Rotaslietai harmoniski jāsaplūst ar augumu, tai jāsagādā bauda gan visiem, kuri to uzlūko, gan to nēsātājai. Savukārt dārgakmens kvalitāti raksturo četras īpašības – karāts, dzidrums, krāsa, slīpējums.

Viena no Šaneles atziņām skan šādi: “Es atklāju, ka mazā melnā kleita var būt lieliska jebkurā diennakts laikā un situācijā. Balta apkaklīte un manšetes piešķir tai atturīgi lietišķu stilu, dažādi juvelierizstrādājumi– svinīgu noskaņojumu, bet grezna kaklarota padara to par vakartērpu.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *