Kaklarotas īpašu svētku reizēm

Kopš civilizācijas sākumiem tikušas nēsātas kaklarotas. Pirmās tika darinātas no gliemežvākiem un akmeņiem. Vēlāk tās nomainīja mākslinieciski veidotas pērļu virtenes. Antīkajā pasaulē vienas no iekārojamākajām kaklarotām tika izgatavotas Ēģiptē – iecienītākais materiāls rotaslietu izgatavošanā bija zelts. Taču tika gatavotas kaklarotas arī no stikla pērlītēm. Senās Grieķijas, Romas un Prūsijas bagātākie iedzīvotāji izvēlējās rotas pasūtīt tieši no Ēģiptes.

Gan sendienās, gan mūsdienās kaklarotas un kuloni tiek uztverti ne vien kā greznumlietas, bet tām tiek piedēvētas pat maģiskas īpašības – daudzi tās izvēlas nēsāt ar pārliecību, ka noteikts dārgakmens var pasargāt no ļauna vai vairot labo enerģiju. Kaklarota var tikt izmantota arī kā amulets. Piemēram, kara laikā nereti līdzi tika dota mīļotās kaklarota kā mīlestības un aizsardzības simbols – parasti ķēdītē ievērts krustiņš vai Dievmātes attēls.

Turklāt arī mūsdienās kaklarota ir labklājības un laimīgas dzīves simbols. Īpašai kaklarotai ir sevišķa vērtība – ja tā ir juveliera roku darbs un veidota no kvalitatīviem materiāliem un dārgakmeņiem, gadiem ejot, tās vērtība nemainās vai pat var pieaugt. Prestiža zīmola kaklarota var būt vērtība, kuru nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.

Augstvērtīgas kaklarotas

Tāpat kā sendienās pieprasītākās bija tieši senēģiptiešu izgatavotās rotas, tāpat arī mūsdienās sevišķi izceļas vairāki vārdi un brendu nosaukumi, kas ieguvuši vispasaules atzinību. Unikālas kaklarotas, smalku juvelieru roku darbu, piedāvā tādi vadošie Šveices augstākās klases rotaslietu zīmoli kā Boucheron, Cartier, Chopard, Jewellery un Pasquale Bruni. 

Ja gaidāma īpašu svētku reize vai grezns un nozīmīgs notikums, izvēli par labu kādam no augstākminētajiem zīmoliem nenāksies nožēlot, jo ekskluzīvo Šveices rotaslietu meistari piedāvā ikoniskas rotas, kuras savu aktualitāti nezaudēs arī pēc vairākiem gadsimtiem. Gluži pretēji – tās turpinās fascinēt nākamās paaudzes gluži tāpat kā šodien arvien apžilbina Senās Ēģiptes rotaslietu bagātība un izsmalcinātība.

Kaklarotas kā simbols

Viduslaikos ar īpaši greznām kaklarotām lepojās karaliskās ģimenes pārstāvji, kā arī baznīcas tēvi valkāja zelta kaklarotas. Tās apzīmēja statusu sabiedrībā un norādīja, ka to valkātāju rokās koncentrēta vara. Augstvērtīgas rotas lietas, kas gatavotas no zelta, sudraba un dārgakmeņiem, vienmēr bijušas pieejamas tikai augstākajām sabiedrības kārtām. Arī šodien tādus zīmolus kā Chopard un Cartier var atļauties tikai sabiedrības krējums.

Kaklarotas, kas darinātas pēc unikāla dizaina, ir luksusa klases rotaslietas. Šveices juveliermeistari noteiktos kaklarotu modeļus izgatavo ierobežotā skaitā. Tieši tāpēc tās ir ekskluzīvas. Arī mīlestība ir ekskluzīvas un smalkas jūtas. Iespējams, tāpēc tieši kaklarotas tiek izvēlētas kā dāvana, kuru pasniegt mīļotajai sievietei, lai paustu, cik augstu viņa tiek vērtēta. 

Šādu rotaslietu iegāde var būt īpaši aktuāla kāzām – lai šajā dienā jaunā līgava mirdzētu sevišķi spoži. Eleganta un smalka kaklarota var būt īstais akcents – tā reizē ir gan neuzkrītoša, gan pamanāma. Turklāt – tāpat kā tiek gaidīts, ka šajā dienā svinētā mīlestība būs ilgmūžīga kā Senās Ēģiptes piramīdas, tāpat arī izvēlētajām rotaslietām vajadzētu būt augstvērtīgām, kas spēs izturēt laika pārbaudi.

Kaklarota – sievišķīgas elegances un trausluma spogulis

Tāpat kā uzvelkot augstpapēžu kurpes sieviete palēnina gaitu un vairāk apzinās savu sievišķību, pateicoties no jauna izceltajai gurnu līnijai un sievišķīgajiem apveidiem, kā arī izmainītajai gaitai, tāpat arī ap kaklu apvīta kaklarota var izmainīt gan sievietes sajūtas, gan līdz ar to – arī attieksmi un skatījumu uz pasauli. Kaklarota ļauj apzināties gan eleganci, gan trauslumu. 

Nenoliedzami – valkājot kādu no Chopard kuloniem, kuru vērtība pārsniedz 1 000 EUR, arī pārņem jaunas izjūtas. Sevišķi, ja izvēlēta sirds kolekcija – tas vizuāli atspoguļo, cik dārga ir sievietes sirds. Ikviena dāma būtu pelnījusi no mīļotā saņemt kaklarotu, kuras cenu birka apliecina viņas vērtību – protams, neviena rotas lieta ne tuvu nestāv sievietes skaistumam. Taču tā ir kā neliela atblāzma.

Dažkārt sieviete aizmirst, cik viņa ir vērtīga vai nozīmīga. Varbūt viņa pat līdz galam to neapzinās, jo nekad nav saņēmusi pārliecinošu apstiprinājumu vai atzinību no citiem par savu vērtību. Tādas kaklarotas kā Chopard, Cartier un Jewellery to uzskatāmi parāda. Iespējams, tāpēc publiku sajūsmina Merilinas Monro dziedātie vārdi – “Dimanti ir sieviešu labākie draugi”. Jo sieviete savā dziļākajā būtībā vēlas būt apbrīnota – lai viņas skaistums tiktu pamanīts.

Ja telpā ienāk dimantiem rotājusies sieviete, šo mirdzumu nevar neievērot. Iespējams, iemīlējies vīrietis apstiprinās, ka sievietes iekšējam mirdzumam ar ārišķīgo rotas lietu nav nekādas saistības un viņa mīļotā izskatītos daiļa pat kartupeļu maisā. Arī tam nevar nepiekrist. Taču kaklarotas var šo skaistumu izcelt un uzsvērt. Galu galā sieviete noteikti jūtas daudz labāk skaisti tērpusies un rotājusies kā kartupeļu maisā.

Juveliera izgatavota kaklarota kā Mocarta šedevrs

Tāpat kā mūzikas un mākslas pasaulē nepieciešams atdalīt pakaļdarinājumus, sārņus un pelavas no patiesas un kvalitatīvas mākslas, tīrradņiem un graudiem, tāpat arī rotaslietu klāstā kaklarotas pieejamas visdažādākajās kvalitātes variācijās. Parastākajos bižutērijas veikalos iespējams iegādāties kaklarotas zemās cenu kategorijās – izmantoti nevērtīgi izejmateriāli, kā arī tās tiek ražotas masveidā un ik uz soļa sastopams kāds pakaļdarinājums.

Tādi starptautiski atzīti zīmoli kā Boucheron vai Chopard kvalitātes, oriģinalitātes un neatkārtojamības ziņā līdzinās Mocarta šedevriem. Tās ir aizgrābjošas un elpu aizraujošas. Tās ir karaliskas rotaslietas, kuras izvēlas karaļnamu pārstāvji. Tā piemēram, Chopard lepojas ar kolekciju, kas tika izgatavota speciāli pēc princeses Diānas pasūtījuma. Šādi zīmoli ir nezūdoša klasika – tas ir augstākais juvelierizstrādājumu plauktiņš. 

Augstvērtīgas kaklarotas liek domāt par nezūdošām mākslas vērtībām, šedevriem un mākslinieku vārdiem, kuri nezudīs laikam ejot. Tas atgādina par Rafaēls, Mikelandželo un Da Vinči – jo arī kvalitatīvās rotaslietās ielikta mākslinieka dvēsele un tā arī ir īpaša mākslas forma. Tāpat kā nevar salīdzināt Yysk iegādātus aizkarus ar mākslinieka apgleznotiem dizaina aizkariem, tāpat arī lēta bižutērija nestāv klāt smalkam juveliera darbam.

Kāds pētījums atklāja, ka augstākajās aprindās klausītāji dod priekšroku klasiskajai mūzikai, rokam un regejam. Ja tiktu veikts pētījums, kas apskatītu, kas izvēlas iegādāties tādu zīmolu kā Cartier vai Chopard kaklarotas, esmu droša, ka arī šis pētījums apstiprinātu, ka tā ir pārtikušāko sabiedrības slāņu izvēle. 

Tas nenozīmē, ka šādu zīmolu kaklarotas būtu ārišķība vai sliktais tonis to augstās cenas dēļ. Tās raksturo vienkāršība un izsmalcinātība kā divas nedalāmas monētas puses Tāpat kā viss augstvērtīgais, ilgmūžīgais, kas paredzēts kalpošanai ilgākam laikam, tā arī atzītu juvelierizstrādājumi rotaslietas ir investīcija ar augstu māksliniecisko vērtību. Ja zemas kvalitātes bižutērija ātri nolietojas, tad Chopard kaklarotas var nodot mantojumā nākamajām paaudzēm.

Augstas klases kaklarotas – kvalitāte un elegance

Mana krustmāte mēdz teikt: ”Esmu par vienkāršību, taču neieredzu prastumu”. Tieši šī iemesla dēļ labāk izvēlēties kvalitatīvāku un vērtīgāku piedāvājumu un par to samaksāt vairāk nekā vēlāk kost pirkstos par sīkstulību, kuras dēļ iegādāts brāķis, kuram patiesībā nepiemīt nekādas vērtības. 

Protams, lielība un arogance ir nosodāmas un noniecinošas attieksmes – tā noteikti nav sajūta, kurai vajadzētu pavadīt izvēloties skaistu kaklarotu. Šo kaklarotu trauslums apliecina arī dvēseles cēlumu un tīrību, mudina uz smalkjūtību, taktisku un empātisku attieksmi pret līdzcilvēkiem. Tas aicina atklāt labāko un skaistāko dvēseles daļu sievietē.

Par visu ir jāmaksā. Ikreiz, kad saņemam algu, esam to nopelnījuši. Tāpat arī attiecībās saņemam pretī mīļumu vai nīgrumu – atšķirībā no tā, ko esam tajās ieguldījuši. Kāpēc gan tērēt laiku un naudu lietās, kurām nav patiesas vērtības? Labāk viens un īsts draugs nekā vesels pulks paziņu. Jeb minimālisma valodā runājot – mazāk ir vairāk. Tad labāk mazāk rotaslietu, taču patiesi augstvērtīgu un kvalitatīvu. 

Par šo principu der aizdomāties, izvēloties kādu no ekskluzīvā Šveices zīmola kaklarotām. Jo laba kvalitāte ir vērtība un bagātība nav netikums. Iespējams, kāds izjūt sirdsapziņas pārmetumus – kāpēc man dots tik daudz, ja apkārt redzams trūkums? Tajā pat laikā izsalkumam ir tik dažādas formas. Un cilvēki ir izsalkuši arī pēc skaistuma. Skaistas kaklarotas šīs slāpes remdē un vairo pasaulē labo.  Ne velti saka, ka skaistums izglābs pasauli. Varbūt jāsāk tieši ar to.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *